II edycja akcji BohaterON – włącz historię!

Uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w  II edycji akcji BohaterON – włącz historię! Celem tej ogólnopolskiej  kampanii o tematyce historycznej jest upamiętnienie
 i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego. Dzięki  poznaniu sylwetek i historii powstańców uczniowie mają okazję konkretnej osobie wyrazić wdzięczność i napisać na bezpłatnych kartkach, otrzymanych w szkole, słowa płynące prosto z serca. 

Zadaniem projektu jest edukacja młodych ludzi. Bazując na historiach powstańców, wzmacnia się  poczucie tożsamości narodowej, krzewi  postawy  patriotyczne oraz buduje wrażliwość społeczną.  

„Powstanie warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni z bezpośredniej perspektywy. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć
i szacunek – akcja BohaterON pozwala każdemu na wyrażenie tego w symboliczny sposób.”

S.Piszczek

   

* * * * * * * * * * * * * * * *

 

 

odnośnik do strony bip

Nasze programy:

 
 
Znalezione obrazy dla zapytania śniadanie daje moc
porcja

miejsce wolne od nienawiści

żyj smacznie i zdrowo

scrabble w szkole

bezpieczne wakacje

klub bezpiecznego puchatka

etwinning

zielona stopa filantropa

śląska sieć szkół promujących zdrowie

 

klub szkół unicef

zachowaj trzeźwy umysł
 


Znalezione obrazy dla zapytania dziecko w sieci