Wychowankowie naszej szkoły wzięli udział w akcji UNICEF – Szkoła z Prawami Dziecka. W czasie jej trwania poznali historię Malali, rozmawiali o prawach, jakie mają dzieci. Poznali prawa zapisane w Konwencji, dowiedzieli się, gdzie szukać pomocy, kiedy ich prawa są łamane. Wykonywali prace plastyczne na temat praw dziecka, które potem zostały zaprezentowane na gazetce. Uczniowie wybrali sześć osób, którym w czasie apelu, 30 czerwca, wręczyli dyplomy i gwiazdy "Szeryfa praw dziecka" wraz z napisanymi przez siebie uzasadnieniami:

Pani Dyrektor Szpitala Henryka Drużyńska- Skarbek – Trzyma pieczę nad naszym zdrowiem i bezpieczeństwem. Dba o rozwój i postęp naszego stanu zdrowia, zapewnia odpowiednią opiekę wyspecjalizowanego personelu. Dzięki zakupowi profesjonalnego sprzętu rehabilitacyjnego, ma wpływ na nasz szybki powrót do zdrowia w odpowiednich warunkach i przyjaznym otoczeniu. Poza tym zawsze potrafi poprawić nastrój miłym słowem i serdecznym uśmiechem.

Pani Dyrektor Szkoły Daria Gieroń – Dobry Duch naszego rozwoju intelektualnego, dba o zaplecze edukacyjne oraz rozrywkowe, dzięki ciągle to nowym zakupom różnorakich gier, sprzętów papierniczych i biurowych. Towarzyszy również podczas różnych imprez szkolnych jako najwierniejszy widz naszych działań. Dla Pani Dyrektor nasze prawa i bezpieczeństwo są priorytetem wszelkich działań.

Pani Kierownik Sylwia Kucia - Kreatywna dusza rozwijająca nasze pasje artystyczne, o ogromnej wrażliwości na piękno otaczającego świata, potrafiąca zainspirować każdego do twórczej pracy i rozwoju umiejętności w sferze sztuki i kultury. Dbająca o bezpieczeństwo wszystkich podopiecznych i otaczająca nas matczyną troską.

Pani Magdalena Kuszlewicz –Klos – Mentor drogi naszego rozwoju wewnętrznego, jak i drogi życiowej. Zważywszy na fakt specjalizacji Pani Magdy, zawsze możemy liczyć na radę dotyczącą naszej przyszłości, której zdanie jest ważnym czynnikiem wpływającym na podejmowane przez nas decyzje i dalsze działania. A do tego zawsze uśmiechnięta twarz naszej mentorki potrafi poprawić humor nawet największemu smutasowi.

Pan Zbigniew Sitko – Szeryf dowodzący sztabem wyspecjalizowanego personelu szpitalnego. Filar wspierający działania Pani Dyrektor Szpitala w poprawie naszego stanu zdrowia, służący radą i wiedzą w dziedzinie rehabilitacji, ogromny wzrostem, jak i wiedzą w swej specjalizacji.

Pan Bogdan Gojowy - Najbardziej doświadczony, z ogromnym stażem w wykonywaniu zawodu rehabilitanta w naszym ośrodku, z pozytywnym podejściem do każdego pacjenta. Wszyscy podopieczni ze strony Pana Bogusia mogą liczyć nie tylko na fachową pomoc w swej rekonwalescencji, ale i mają zawsze zapewnioną wspaniałą rozrywkę podczas ćwiczeń w postaci sympatycznej rozmowy.

 
Very Simple Image Gallery:
Could not find folder /home/zss/domains/szkolaszpital.pl/public_html/zdjecia/aktualnosci2/prawa/
 

 

 

 

* * * * * * * * * * * * * * * *

 

 

odnośnik do strony bip

Nasze programy:

 
 
Znalezione obrazy dla zapytania śniadanie daje moc
porcja

miejsce wolne od nienawiści

żyj smacznie i zdrowo

scrabble w szkole

bezpieczne wakacje

klub bezpiecznego puchatka

etwinning

zielona stopa filantropa

śląska sieć szkół promujących zdrowie

 

klub szkół unicef

zachowaj trzeźwy umysł
 


Znalezione obrazy dla zapytania dziecko w sieci