W poniedziałkowe przedpołudnie (23.06.2014r.) w naszej szkole miały miejsce II Szpitalne Potyczki Ortograficzne. To forma konkursu, który łączy naukę ortografii z zabawą. Uczniowie z Zespołu Szkół nr 9 z Jastrzębia- Zdroju, Zespołu Placówek Szkolno –Wychowawczo-Rewalidacyjnych z Wodzisławia Śląskiego oraz naszej szkoły rozwiązywali ortograficzne zawiłości ojczystego języka.
Uczestnicy m. in. rozwiązywali rebusy, układali zdania do podanych kodów, uzupełniali dyktando z lukami, rysowali pejzaż ortograficzny. Gdy dzieci pałaszowały przygotowany poczęstunek, jury konkursowe sprawdzało wykonane zadania Całość przebiegała w miłej, radosnej atmosferze. Była to również doskonała okazja, by poznać się i porozmawiać.
Zwyciężczyniami zostały uczennice z Zespołu Szkół nr 9 im. Mikołaja Witczaka. Gratulujemy! Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, które zostały wykonane w naszej szkole.
I choć ortografia nie cieszy się zbyt wielkim uznaniem wśród młodzieży, uczestnicy mogli się przekonać, że potrafi też być przyjemna i dawać radość.

Ewa Guzy, Małgorzata Kosmala

Could not find folder /home/zss/domains/szkolaszpital.pl/public_html/zdjecia/aktualnosci2/potyczki/