Już po raz siódmy w naszej szkole odbyły się Szkolne Dni Promocji Zdrowia. Impreza ta na stałe wpisała się w harmonogram prac związanych z Programem Promocji Zdrowia jako zakończenie corocznych działań Szkoły Promującej Zdrowie.
Tegoroczne dni w całości poświęcone zostały tematyce ekologii, a w szczególności segregacji odpadów i recyklingu. Całą akcję rozpoczęliśmy w poniedziałek, 23 czerwca, bajką o śmieciach, którą uczniom przeczytała pani dyrektor szkoły Daria Gieroń.We wtorek 24 czerwca odwiedziliśmy Zakład Gospodarki Odpadami „Eko Mar” w Jastrzębiu – Zdroju, w którym poznaliśmy nowoczesne rozwiązania dla ekologii i ochrony środowiska.
Ciekawym elementem Szkolnych Dni Promocji Zdrowia były zajęcia w na świeżym powietrzu, gdzie rysowaliśmy kredą na asfalcie, porządkowaliśmy ogród szpitalny, w którym później zasadziliśmy pamiątkowe drzewko.
Tematyka dotycząca konieczności dbania o środowisko naturalne została wszystkim przybliżona w humorystyczny sposób przez uczniów występujących w teatrzyku pt.: „Ekologiczny Czerwony Kapturek”.
W ciągu całego tygodnia wychowankowie rozwiązywali krzyżówki, rebusy, brali udział w konkursach z wiedzy ekologicznej, omnibusie szkolnym oraz warsztatach plastyczno – technicznych z recyklingu.Podsumowując Szkolne Dni Promocji Zdrowia, zorganizowaliśmy wystawę w świetlicy szkolnej, gdzie uczniowie mieli okazję zaprezentować wykonane przez siebie prace.

Edyta Paruch


Very Simple Image Gallery:
Could not find folder /home/zss/domains/szkolaszpital.pl/public_html/zdjecia/aktualnosci2/promocja/
 

* * * * * * * * * * * * * * * *

 

 

odnośnik do strony bip

Nasze programy:

 
 
Znalezione obrazy dla zapytania śniadanie daje moc
porcja

miejsce wolne od nienawiści

żyj smacznie i zdrowo

scrabble w szkole

bezpieczne wakacje

klub bezpiecznego puchatka

etwinning

zielona stopa filantropa

śląska sieć szkół promujących zdrowie

 

klub szkół unicef

zachowaj trzeźwy umysł
 


Znalezione obrazy dla zapytania dziecko w sieci