ul. Kościuszki 14
44-330 Jastrzębie Zdrój
tel/fax: 32 476 2500
zssjastrzebie@wp.pl

7 października 2018

Warsztaty kulinarne z Michałem Bałazym

         2 października gościliśmy w progach naszej szkoły niezwykłego gościa- złożył nam wizytę Michał Bałazy, najpopularniejszy jastrzębski kucharz, juror konkursów kulinarnych, który reprezentuje kraj podczas najbardziej prestiżowych wydarzeń kulturalnych i kulinarnych, a także który przygotowywał potrawy podczas obchodów Diamentowego Jubileuszu panowania Jej Wysokości Królowej Elżbiety II!

         Dla nas poprowadził warsztaty kulinarne, podczas których uczniowie klas 4, 5, 6 uczyli się, jak przygotować zdrowe, a jednocześnie smaczne przekąski z twarogu i warzyw. Pod okiem Pana Michała powstały trzy pyszne pasty twarogowe - z groszkiem, ciecierzycą i kiszonymi ogórkami oraz skomponowaliśmy barwne talerze pełne chrupiących warzyw, a przy okazji dowiedzieliśmy się od niego, gdzie w warzywach znajduje się najwięcej cennych witamin i minerałów!

              Uwieńczeniem naszych starań była degustacja przygotowanych potraw- wspólny posiłek stał się okazją do poznania naszego gościa bliżej i wypytania o szczegóły jego kucharskiej pasji.

L. Różek, D. Matlakiewicz