ul. Kościuszki 14
44-330 Jastrzębie Zdrój
tel/fax: 32 476 2500
zssjastrzebie@wp.pl

20 października 2018

Błysk zawitał u najmłodszych - kolejna akcja PoczytajMY

         Za nami kolejne spotkanie w ramach akcji CEO „PoczytajMY”. Tym razem uczniowie starszych klas SP przy wsparciu koleżanki z klasy III gimnazjum poprowadzili, pod okiem nauczyciela, spotkanie czytelnicze dla  swoich najmłodszych kolegów i koleżanek, czyli uczniów klas 1-3 SP naszej szkoły.

 

            Czytelniczym bohaterem spotkania był „Błysk, najpiękniejsza rybka w oceanie”. Łuski Błyska mieniły się wszystkimi kolorami tęczy, z czego był bardzo dumny, był też niestety bardzo zarozumiały. Uważał, że jest najpiękniejszą i najbardziej wyjątkową rybką w całym oceanie i z tego powodu nie miał żadnych przyjaciół. Tak było do dnia, gdy za radą mądrej ośmiornicy podarował małej rybce jedną ze swych pięknych łusek, a następnie zaczął rozdawać pozostałe błyszczące łuski i odkrył, że prawdziwe szczęście przynosi dzielenie się z innymi.

            Po wysłuchaniu bajki zgromadzone dzieci chętnie opowiadały o swoich doświadczeniach związanych z dzieleniem się z innymi i z radością, jaką można z tego czerpać, zwróciły uwagę też na to, że dzielić się można nie tylko dobrami materialnymi, ale też można obdarować kogoś swoim czasem, dobrym słowem, pomocną dłonią.

            W drugiej części spotkania uczniowie klas młodszych, przy wsparciu starszych kolegów i koleżanek, wykonali piękne, kolorowe rybki, wykorzystując do tego papierowe talerzyki i kółeczka. Oczywiście każda z przygotowanych rybek miała jedną pięknie błyszczącą łuskę na znak daru, jaki mieszkańcy oceanu otrzymali od Błyska.

                                                                                                                                                             L. Różek