ul. Kościuszki 14
44-330 Jastrzębie Zdrój
tel/fax: 32 476 2500
zssjastrzebie@wp.pl

18 września 2017

Nie ma śmieci, są surowce

Już po raz kolejny przyłączyliśmy się do akcji „Sprzątanie Świata”, której tym razem przyświecało hasło „Nie ma śmieci, są surowce”. Jej celami była zmiana postrzegania odpadów jako śmieci i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie do działania na rzecz środowiska.

W dniach 16-17 września zaprosiliśmy naszych uczniów do udziału w warsztatach manualnych, w trakcie których staraliśmy się ich przekonać, że z pozoru zbędne rzeczy mogą zostać wykorzystane i przy odrobinie kreatywności można z nich wyczarować ciekawe ozdoby. W efekcie powstał cały zastęp Minionków, zrobionych z plastikowych pojemniczków, gąsienica i mucha z zakrętek, serduszka z materiałów odzyskanych ze zużytych ubrań. Pprócz tego uczyliśmy się wyplatać koszyczki z papierowej wikliny, czyli papierowych rurek zwiniętych z gazet.

Niestety, pogoda nam nie dopisała i przez padający deszcz musieliśmy przełożyć planowane sprzątanie naszego przyszpitalnego ogrodu do dni z bardziej sprzyjającą aurą, ale „co się odwlecze, to nie uciecze…”

L. Różek