ul. Kościuszki 14
44-330 Jastrzębie Zdrój
tel/fax: 32 476 2500
zssjastrzebie@wp.pl

Bezpieczny internet

DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO NASZYCH UCZNIÓW W INTERNECIE

27.VIII.14

Przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Sieciaki na wakacjach”. Z tej okazji zorganizowaliśmy piknik, podczas, którego dzieci wystawiły teatrzyk profilaktyczny, uczyły się, jak reagować na zagrożenia w Internecie oraz jak ich unikać. Relację z pikniku można zobaczyć tutaj.

 

11.II.2014

Przyłączyliśmy się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu organizując akcję ulotkową dla rodziców, nauczycieli i pracowników szpitala oraz przygotowując z uczniami przedstawienie profilaktyczne.
Zobacz

 

3-7.II.2014

W tych dniach obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Bezpiecznego Internetu. Podjęliśmy szereg działań mających na celu: promowanie bezpiecznych zachowań w Internecie, uświadomienie uczniom ich wpływu na treści zamieszczane w Internecie, zapoznanie ze sposobami ochrony prywatności na portalach społecznościowych i poznanie sposobów radzenia sobie z cyberprzemocą.
Relacja tutaj

 

13.XII.2013

Uczniowie klas I-IV SP wzięli udział w zajęciach profilaktycznych nt. zagrożeń z Internetu. Zajęcia były przeprowadzone w oparciu o materiały multimedialne pt. „Owce w sieci” przygotowane w ramach programu Dziecko w Sieci Fundacji Dzieci Niczyje. 

 

23.VIII.2013

Zorganizowaliśmy w naszej szkole piknik edukacyjny „Sieciaki na wakacjach” i zostaliśmy laureatami konkursu na najlepiej zorganizowany piknik. W nagrodę otrzymaliśmy: komplet 15 odtwarzaczy mp3 oraz Licencję ArcaVir Internet Security na 5 stanowisk i zestaw 2 programów do nauki języków "Pierwsze kroki Angielski" i "Pierwsze kroki Niemiecki".

 

4.II.2013 - 10.II.2013

Zorganizowaliśmy Tydzień Bezpiecznego Internetu.Celem było przekazanie uczniom wiedzy nt. zagrożeń płynących z nadużywania Internetu i komputera. Nasza relacja tutaj.

 

23.VIII.2012

Przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji "Sieciaki na wakacjach 2012"
i zorganizowaliśmy piknik edukacyjny. Wzięliśmy udział w konkursie na najfajniejszy piknik i zajęliśmy III miejsce.

 

13-19.VIII.2012

Zorganizowaliśmy Wakacyjne Dni Bezpiecznego Internetu, podczas których zapoznaliśmy uczniów z klas IV-V ze skutkami niewłaściwego korzystania z Internetu w oparciu o materiały ze strony www.dzieckowsieci.pl, pt. "Owce w sieci". Opracowaliśmy w formie warsztatowej zasady bezpiecznego korzystania 
z Internetu. Zapoznaliśmy uczniów z netykietą - wykonanie plakatu.Uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w kursie 
e-learning pt. Znajomi-nieznajomi.Na koniec przeprowadziliśmy quiz nt. bezpiecznego korzystania z Internetu. Najlepsi otrzymali nagrody.

 

20.V.2012

Uczniowie klas I-III SP obejrzeli na zajęciach pozalekcyjnych kreskówki "Owce w sieci" i zapoznali się z zagrożeniami związanymi z korzystaniem przez dzieci z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii.

 

6.II.2012 i 12.II.2012

Obchodziliśmy Tydzień Bezpiecznego Internetu. Jak co roku 
w przeprowadzaniu zajęć pomocne nam były scenariusze 
i materiały multimedialne zamieszczone na stronie Fundacji Dzieci Niczyje (dzieckowsieci.pl)." 3...2..1..Internet", "Owce w sieci", "Znajomi-nieznajomi", to tylko niektóre ze scenariuszy wykorzystanych w trakcie TBI.<< więcej


3.XI.2011

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu 
z przedstawicielem policji w Jastrzębiu-Zdroju. Zajęcia warsztatowe dotyczyły bezpieczeństwa podczas pobytu na wsi 
i w mieście oraz zagrożeń czyhających w Internecie. 


3.VIII.2011

Zorganizowaliśmy Wakacyjny Dzień Bezpiecznego Internetu. 
Dzieci wzięły udział w spotkaniu z przedstawicielem Straży Miejskiej nt. "Bezpieczeństwo a Internet". Uczniowie gimnazjum przygotowali dla młodszych dzieci teatrzyk profilaktyczny 
pt. "Sieciaki kontra Sieciuchy" Podsumowaniem Wakacyjnego Dnia Bezpiecznego Internetu był quiz sprawdzający wiedzę uczniów nt. zagrożeń. 

16.05.2011 otrzymaliśmy certyfikat
"SZKOŁA BEZPIECZNEGO INTERNETU"


Koordynatorzy: A. Chrabańska,D. Myszor, P. Świąder

 

27.VI.2011

Nasze grono pedagogiczne wzięło udział w szkoleniu "Komputer dobry czy zły?" Szkolenie przeprowadzone zostało przez konsultanta RODN "Metis" w Katowicach.

 

18.V.2011

Odnowiliśmy licencję na program antywirusowy awast.

 

16.V.2011

Przeprowadziliśmy zajęcia dt. ochrony danych osobowych, wykorzystania wizerunku, publikacji w Internecie.

 

8.II.2011 i 21-25.II.2011

Po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Jednakże jeden dzień to za mało, by zapoznać uczniów z zagrożeniami związanymi z korzystaniem z komputera i Internetu i wypromować zasady bezpieczeństwa obowiązujące w sieci. Dlatego zaplanowaliśmy tzw. Tydzień Bezpiecznego Internetu, podczas którego przy pomocy różnych środków staraliśmy się osiągnąć zamierzony cel. Podjęliśmy również działania mające zainteresować rodziców i personel medyczny problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie. >>więcej 

 

24.I.2011

Zgłosiliśmy naszą inicjatywę do Dnia Bezpiecznego Internetu 2011 

 

9.I.2011

Uczniowie klas IV - VI w trakcie zajęć pozalekcyjnych przypomnieli sobie zasady bezpiecznego „surfowania” w sieci (podawanie danych osobowych, znajomi w sieci, uzależnienie) korzystając 
z kursu e-learning „Bezpieczna przygoda z Internetem zamieszczonego na stronie”dzieckowsieci.pl”. 

 

8.XI.2010

W pracowni komputerowej uczniowie instalowali oprogramowanie antywirusowe, pobierali uaktualnienia, skanowali komputer 
w poszukiwaniu zagrożeń. Zwracano uwagę jak istotne i ważne jest oprogramowanie chroniące nasz komputer. Dodatkowo porządkowali stanowiska komputerowe - usuwali zbędne pliki, foldery, przeprowadzali defragmentacje dysków. 

 

2.XI.2010

Przeprowadzono zajęcia wychowawcze pt. "3..2..1.. Internet" w oparciu o materiały edukacyjne opracowane przez Microsoft oraz Fundację Dzieci Niczyje. Doskonalono właściwe nawyki korzystania z sieci, kładziono nacisk na bezpieczeństwo. Dodatkowo uczniowie wykonali plakat, który przedstawiał zasady, informacje, które powinien znać każdy użytkownik Internetu. 

 

13 i 16.VIII.2010

Uczniowie klas I -VI wzięli udział w wakacyjnym kursie „Bezpieczna przygoda w Internecie”. Zostały przypomniane takie zagadnienia jak: podawanie danych osobowych, przemoc w sieci, uzależnienie od komputera, zakupy w sieci. Kurs zamieszczony na platformie e- learning portalu „dzieckowsieci.pl” przeprowadzony został z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, dzięki czemu nauczyciel mógł odwoływać się do doświadczeń dzieci i na bieżąco odpowiadać na pytania, które pojawiały się w trakcie kursu.

 

7.VI.2010

W trakcie obchodów Dnia Szkoły Bez Przemocy uczniowie klas I-V wzięli udział w zajęciach profilaktycznych "Stop cyberprzemocy", w trakcie których dowiedzieli się jakie są formy cyberprzemocy, jakie są konsekwencje jej stosowania i gdzie szukać pomocy w sytuacji gdy jesteśmy ofiarami cyberprzemocy>> więcej

 

30.III.2010

W tym dniu odbyło się szkolenie Rady Pedagogicznej nt. Barwy przemocy w świecie realnym i wirtualnym. Nauczyciele zapoznali się z problemami wpływu mass mediów na młodego człowieka, siecioholizmem, cyberbullyingiem itp. Poprzez warsztaty ćwiczyliśmy jak radzić sobie z róznymi formami przemocy. 

 

9.III.2010

Odnowiliśmy licencję na program antrywirusowy Awast, który jest zainstalowany na wszystkich komputerach w placówce.

 

9.II.2010 i 15 - 19.II.2010

Po raz VI nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii Dnia Bezpiecznego Internetu. Tej tematyce poświęciliśmy również pierwszy tydzień ferii nazywając go Tygodniem Bezpiecznego Internetu. W tym czasie podjęliśmy szereg działań mających na celu kształtowanie u uczniów właściwych nawyków korzystania z Sieci oraz budowanie wiedzy, jak reagować w obliczu potencjalnych zagrożeń. >> więcej

 

4.II.2010

W szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne z przedstawicielem straży miejskiej podczas którego uczniowie klas IV-V SP i I Gim zostali przeszkoleni nt. bezpieczeństwa w Internecie >> więcej

 

8.I.2010

Zgłosiliśmy naszą inicjatywę do Dnia Bezpiecznego Internetu

 

18.XII.2009

Nasza strona internetowa otrzymała certyfikat „Strona przyjazna dzieciom” . 

 

14.XII.2009

Przystąpiliśmy do programu "Szkoła Bezpiecznego Internetu"