logo z grafiką sowy Zespołu Szkół Specjalnych przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju

II edycja Festiwalu

Na tegorocznej II edycji Integracyjnego Festiwalu „Radosne Granie i Śpiewanie” mieliśmy zaszczyt gościć zaproszone zespoły muzyczne wraz z nauczycielami, którzy przygotowali młodych artystów do występu na scenie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. prof. J Świdra w Jastrzębiu-Zdroju. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Magdalena Wójcik-Przedstawiciel Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, pan Krzysztof Kucia-Sekretarz Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój, Pani Iwona Winiarska-wizytator Kuratorium Oświaty w Rybniku, Pani Gabriela Jaworska-Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. prof. J. Świdra w Jastrzębiu-Zdroju, Pani Katarzyna Kosek-Kapłon-Dyrektor Zespołu Szkół przy Śląskim Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym w Rabce-Zdroju, pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju oraz rodzice dzieci.

Podczas festiwalu dzieci miały okazję wystąpić przed dużą publicznością oraz zaprezentować swoje talenty muzyczne. Wspaniała energia, entuzjazm i zaangażowanie młodych artystów skradły serca wszystkich obecnych. Barwne stroje, dynamiczny występ zespołu z bębnami, delikatny dziecięcy wokal, czy wzruszający występ przedszkolaków . Te występy były nie tylko doskonałą okazją do prezentacji umiejętności, ale także do wzajemnej integracji oraz budowania więzi między szkołami.

W trakcie festiwalu swoje umiejętności muzyczne, taneczne i wokalne zaprezentowały dzieci i młodzież z następujących placówek: Zespół Szkół przy Śląskim Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym im. dr Adama Szebesty w Rabce Zdroju, Zespół Szkół Specjalnych w Skoczowie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niesłyszących i Słabosłyszących im. Marii Grzegorzewskiej, Zespół Szkół nr 9 Specjalnych im. dr Mikołaja Witczaka, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 23 im. Ks. Prof. J. Tischnera, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Ludwika Jerzego-Kerna oraz Przedszkole Specjalne im. Małych Bohaterów.

Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom oraz uczestnikom festiwalu za wspólnie spędzony czas, zaangażowanie oraz niezapomniane chwile. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję festiwalu i mamy nadzieję, że będzie jeszcze bardziej udana i radosna. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego wydarzenia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz relacji z festiwalu na naszej stronie internetowej.

D.M.