logo z grafiką sowy Zespołu Szkół Specjalnych przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju

Witaj na naszej stronie

Biblioteka szkolna

Bibliotekarz 
mgr Katarzyna Zbijowska – Musiał 
Godziny pracy:

I tydz. (grafik parzysty)
czwartek: 17.00 – 19.00
piątek: 17.00 – 19.00
sobota: 13.00 – 17.00

II tydz. (grafik nieparzysty)
wtorek: 16.00 – 19.00
czwartek: 17.00 – 19.00
piątek: 17.00 – 19.00

Biblioteka naszej szkoły mieści się na drugim piętrze szpitala w pokoju nr 2. Zgodnie z obowiązującymi przepisami organizuje i zapewnia dostęp do zasobów dorobku nauki i kultury polskiej oraz światowej. Systematycznie poszerzany księgozbiór zadowala gusta małych i dużych czytelników naszej szkoły.
Pani bibliotekarz organizując zajęcia biblioteczne pozwala czytelnikom zdobywać informacje o funkcjonowaniu, zbiorach i ofercie biblioteki. Celem tego typu działań jest także oswojenie czytelników z książką i jej rolą w życiu, a także zwracanie uwagi na ogromne możliwości czerpania wiedzy z tradycyjnych źródeł. 
Polecam bardzo interesującą prezentację opracowaną przez mgr Wiolettę Klepacz
https://www.bibliotekawszkole.pl/inne/gazetki/ciekawostki_ksiazkowe.pdf