logo z grafiką sowy Zespołu Szkół Specjalnych przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju

Mieliśmy ogromną przyjemność brać udział w projekcie Fundacji Sensoria w ramach akcji Kartka ze Szpitala. Do naszej szkoły, jednej z sześciu zaproszonych do projektu, przybyli artyści Pracowni Za Piecem. Państwo Milena i Ryszard Muzyczuk pokazali dzieciom przedstawienie kukiełkowe przenosząc ich w świat dzieciństwa i historii. Pięknie opowiedziane powstańcze losy sprawiły, że uczniowie siedzieli na widowni chłonąc spektakl z ogromną ciekawością. Młodzi artyści nawiązali z dziećmi wspaniały kontakt. Po spektaklu uczniowie mogli obejrzeć kukiełki, które w nim występowały, a na koniec Państwo Muzyczuk zorganizowali dla uczniów warsztaty.
Każdy dostał swoją lalkę, którą specjalnymi mazakami dekorował według własnego pomysłu.
To było bardzo miłe, pełne pozytywnych emocji popołudnie, w którym kolejny raz przekonaliśmy się, że nauka może być przyjemnością.
Bardzo dziękujemy Fundacji Sensoria oraz pani Natalii Gorowej-Taborskiej za miłą współpracę i zaproszenie do projektu.

koordynator szkolny
Sylwia Piszczek