logo z grafiką sowy Zespołu Szkół Specjalnych przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju

Odwiedziny uczniów z SP nr 4

W piątek 27 października odwiedzili nas uczniowie ze świetlicy środowiskowej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Jastrzębiu-Zdroju, którzy wraz z Panią Marzeną Mochnacz przygotowali dla uczniów naszej szkoły zajęcia z papieroplastyki w ramach Światowego Dnia Origami, którego obchody przypadają na okres od 24 października do 11 listopada.

Origami jako sztuka składania papieru pochodzi z Chin, ale rozwinięta została w Japonii i dlatego uważa jest za tradycyjną sztukę japońską. Cała zabawa polega na tworzeniu figur z kwadratowego arkuszu papieru poprzez zaginanie, bez użycia kleju i nożyczek.

Wspólnie z naszymi gośćmi uczniowie wykonali rybę i kraba, co wszystkim dało wiele radości i satysfakcji. Takie zajęcia są znakomitą okazją nie tylko do rozwijania logicznego myślenia, umiejętności koncentracji, fantazji czy wrażliwości artystycznej ale również do integracji i wspólnej zabawy.

E.P.