logo z grafiką sowy Zespołu Szkół Specjalnych przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju

Dzień Ziemi w MBP w Jastrzębiu-Zdroju

Uczniowie naszej szkoły odwiedzili Filię Nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych z okazji Dnia Ziemi i Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.
Podczas zajęć wspólnie przeczytali książkę pt. „Segreguję śmieci – dbam o środowisko” z serii książek edukacyjnych „Przygody Fenka”, z której dowiedzieli się jakie tajemnicze kolorowe igloo pojawiło się obok domu Fenka, czy ktoś w nich mieszka? i czy to na pewno igloo?
Następnie wszyscy mieli okazję nauczyć się jak prawidłowo segregować odpady i czym jest recykling.
Zajęcia zakończyły się warsztatami plastycznymi, podczas których każdy mógł samodzielnie poskładać z origami modułowego piękne kwiatki z recyklingu, wykorzystując do tego kartki ze starych książek. 

E. P.